Bahçe Taşları ile Daha Şık Bir Görünüm

Bahçe Taşları ile Daha Şık Bir Görünüm

Bahçe taşı, dekorasyona uygun tasarlanan taş çeşitleridir. Bahçe taşları; sokaklarda, caddelerde kullanılabilmektedir. Bahçe taşlarının, farklı birçok tasarımı mevcuttur. Bu tasarımlar arasında, peyzaj tasarıma uygun olan birçok çeşit görülmektedir. Bahçe taşlardan bazıları; prizma parke, düz parke, damla parke, kumlama parke, kilit parke ve petek parkedir. Bahçe taşları, tasarımlarına göre farklılıklar göstermektedir.


Bahçe Taşı Nasıl Kullanılır?


Bahçe taşları, oldukça dayanıklı taşlardır. Aynı zamanda, hava koşullarında oluşan değişiklikler, bu taşlara zarar vermemektedir. Bahçe taşları, su birikintilerinin zeminde oluşmasına da engel olmaktadır. Bu taşlar, oldukça ekonomiktir. Taşların, yapıştırılıp tekrar koparılması da mümkündür. Bu sayede, parke taşı uzun yıllar kullanılabilmektedir.


Parke Taşı Çeşitleri


Bahçe taşı fiyatları, tasarımına göre değişiklik göstermektedir. İstediğiniz dekorasyona göre, parkeler tasalarlanır. Bu bahçe taşlarının çeşitleri ise, oldukça fazladır; Örneğin, damla parke; park ve bahçelerde, oldukça fazla kullanılmaktadır. Aynı zamanda sokaklarda da damla bahçe taşlarının kullanımına, çok sık rastlanılmaktadır. Damla bahçe taşlarının kullanımı, hem konut içerisinde hem de dışarıda, bahçe taşı olarak oldukça kullanılmaktadır. Düz bahçe taşları ise; kent peyzajı tasarımında oldukça sık kullanılan bir çeşittir. Düz bahçe taşları, yürüme yollarında en sık tercih edilen çeşitlerden bir tanesidir. Kumlama beton tasarının da yardımıyla, kullanıma uygun alanların yaratılması mümkündür.


Kilit bahçe taşı ise; okullarda en çok tercih edilen türdür. Aynı zamanda, evlerin ve binaların peyzajında da oldukça sık kullanılmaktadır. Prizma bahçe taşları ise; alanda oldukça hoş bir görselliğin oluşmasına zemin oluşturur. Aynı zamanda da oldukça dayanıklı bir türdür. Bu bahçe taşlarının montajı da, oldukça kolaydır.


Betonun soğukluğundan kurtulmak için ise; petek bahçe taşları, fazlasıyla ilgi görmektedir. Bu parkelerin kurulumu da oldukça kolaydır. Evlerde ya da iş yerlerinin dış dekorasyonunda oldukça tercih edilmektedir. Yürüme alanlarında en çık tercih edilen tür ise; kumlama parke taşlarıdır. Kumlama bahçe taşı yapılırken, Kumlama beton taşları kullanır. Bahçe taşları sayesinde ise; kullanıma oldukça elverişli alanlar oluşturulur.


Bahçe taşları, oldukça dayanıklı taşlardır. Aynı zamanda, hava koşullarında oluşan değişiklikler, bu taşlara zarar vermemektedir.