Dünyadan En İyi Peyzaj Tasarımları

Dünyadan En İyi Peyzaj Tasarımları

Dünyadan en iyi peyzaj tasarımları, ilham olacak kadar büyük bir işçilik ve özveri ile yapılmıştır. Aşağıda yer alan görsellerden de anlaşılacağı üzere; görenleri büyüleyecek kadar başarılı tasarımlar mevcuttur.

 

Kozmik Spekülasyon Bahçesi

 

Resimde görülen bahçe tasarımı, İskoçya’da bulunan,  Kozmik Spekülasyon Bahçesi’dir. Bu  bahçe tasarımında, oldukça hoş gözüken bir yapay göle de yer verilmiştir.Yapay gölün üzerinden geçen çim yolu ise; ortaya harika bir görüntü çıkarmıştır. Yeşil alanlar, tasarımcılar tarafından usta bir şekilde hazırlanmıştır. Bahçenin adını aldığı, kozmik desenlere ve yemyeşil ağaçlara da oldukça yer verilmiştir. Aynı zamanda, bahçe taşları kullanımıyla da, tasarımın göze oldukça hoş gelmesi sağlanmıştır Kozmik Spekülasyon Bahçesi, gerek tasarımıyla, gerekse kullanılan mimari ögelerle ziyarete gelen herkesi kendine hayran bırakmaya devam etmektedir.

 

Keukenhof Bahçesi

 

Keukenhof Bahçesi, Hollanda da bulunmaktadır. Bahçe tasarımında, Hollanda’nın meşhur lalelerinden yararlanılması, ortaya çok güzel bir görüntü çıkmasını sağlamıştır. Aynı zamanda, suyun kenarına bulunan çiçekler, etrafa muhteşem bir koku yayarak, gelenleri kendine hayran bırakmaya devam etmektedir. Keukenhof Bahçesi’nin tasarımında, mimarlar tarafından ağaç kullanımına da, fazlasıyla yer verilmiştir. Bu ağaçlar, çiçekler ile birleştiğinde, muhteşem bir doğa görüntüsü ortaya çıkarır. Bu sayede, Keukenhof bahçesi, her sene birçok turisti ağırlamaya devam eder.

 

Suan Nong Nooch Bahçesi

 

Tayland’da bulunan, Suan Nong Nooch bahçesi her sene binlerce turisti ağırlamaya devam etmektedir. Suan Nooch Bahçesi, tasarlanırken; içerisinde uzakdoğu mimarisine de yer veren evler de tasarlanmıştır. Suan Nooch Bahçesi’nde bulunan evler, gelen misafirlerin, uzakdoğu mimari sanatıyla ilgili fikir sahibi olmasını sağlamaktadır. Aynı zamanda, Tayland’ın kalabalık sokaklarından uzaklaşmak isteyenler, buraya gelerek huzurlu bir gün geçirmek isterler. Bahçede, yeşilin her tonu kullanılmış, renklendirmeye oldukça önem verilmiştir. Bahçe tasarlanırken, şehrin kalabalığından kurtulmak isteyenlere muhteşem bir doğa manzarası sunmak hedeflenmiştir.

 

İlgili Link: Bahçe Peyzajı Nasıl Yapılır 

 

Versailles

 

Resimde ki görsel, Fransa’da bulunan; Versailles bahçesinden almıştır. Versailles bahçesi, her sene yerli, yabancı olmak üzere bir çok turiste ev sahipliği yapmaktadır. Tasarımında, özenle yapılmış olan, çim motiflerine yer verilmiştir. Bahçe taşları da, parkta kullanılan metaryaller arasındadır. Aynı zamanda, çiçeklerle renklendirerek ortaya görsel bir şölen çıkartılmıştır. Versailles parkının tasarımında, yer verilen çam ağaçları, ortaya görenleri hayran bırakacak bir görüntü çıkarmıştır. İçerisinde barındırdığı çiçeklerin muhteşem kokusu ve muhteşem motifleri sayesinde,  bu park her sene binlerce turist tarafından ziyaret edilmektedir.

 

İlgili Link: Peyzaj Tasarımı 

 

Butchart Bahçesi

 

Kanada’da bulunan Butchart Bahçesi, güzelliğiyle görenleri kendine hayran bırakıyor. Butchart Bahçesi’nin tasarımında, harika bir şelale görüntüsüne de yer verilmiştir. Gelenler, şelalenin muhteşem sesiyle huzur buluyor. Aynı zamanda, Butchart Bahçesi’nin tasarımında yer verilen çiçekler, gelen turistlere harika bir görüntü sunmaktadır. Şehire gelen yerli yabacı turistler, burada muhteşem bir doğa manzarı ile karşılaşmaktadır. Butchart Bahçesi’nin tasarımında, bahçe taşları da oldukça büyük bir önem taşımaktadır. Özenle tasarlanmış taşlar sayesinde, gelenler burada rahatlıkla gezebilmektedir. Hemen hemen Kanada’ya gelen, yerli yabancı her turist özenle tasarlanan bu bahçeyi görmeden gitmek istemiyor. Bahçe’nin tasarımında yer verilen ağaçlar ise; görenleri kendine hayran bırakmaktadır. Muhteşem bahçe; renk uyumu ile de, ziyarete gelen misafirlere unutulmaz anlar yaşatmaktadır.