Hüznü Neşeye Çeviren Kış Bahçe Peyzajı

Hüznü Neşeye Çeviren Kış Bahçe Peyzajı

Yeşil rengi psikolojinin de ispat ettiği verilerle, insana huzur ve dinginlik katan bir renktir. Rengin muhtevasında bulunan doğal huzur ise, doğanın ta kendisinde mevcut bir halde bizlere sunulmaktadır. Metropol yaşamlarının bitmez tükenmez çilesini bir kenara bıraktıran minimal bahçelerden geniş bahçelere kadar içi yeşille donatılmış her alan, mutlu olmamız için bir sebep olarak inşa edilmektedir.


Hüznü neşeye çeviren bahçeler de bu değerlendirme içine dâhil tutulabilen bize göre sanat eserleridir.Peyzaj Nedir?


Literatür anlamı düzenleme olan peyzaj birçok alanda farklı formlarda tercih edilir. Mühendisliğe tabii bir alan olarak bilinen peyzaj düzenlemeleri ince hesaplarla yapılmalıdır.


Bahçe Peyzajı


Bahçelerinizde bu mühendislik biliminin ince hesaplanmış mükemmel etkilerini görmek için, bir peyzaj uzmanından ve kaliteli dış mekân uygulama ürünlerinden destek almanız gerekir. Bahçenizi daha kolay kullanmanızı sağlayacak karolar, çiçeklikler ve beton elemanları sayesinde soğuk günlerin hüznünü bile neşeyle değiş tokuş edebileceğiniz bir bahçeye sahip olabilirsiniz.


İlgili Link: Bahçe Peyzajı Nasıl Yapılır

Bahçelerde Mükemmel Peyzajın İp Uçları


• Bahçenin tadını gerçek manasıyla çıkarabilmek için, ilk ipucu bir bahçe masası temin etmektir. Bunun için Baştaş piknik masa modellerine göz gezdirmenizi öneririz.

• Peyzaj ’da önemli bir diğer etken de ekilecek çiçek ve bitkilerin doğru seçilmesidir. Eğer yaz kış canlı ve yaşayan bir bahçe istiyorsanız çok yıllık odunlu bitlerden yana tercihte bulunmalısınız.

• Çiçekleri ve bitkileri doğrudan toprağa dikmek size daha sonra yer değişikliği yapma imkânı sağlamaz bu yüzden çiçekleri ve bitkileri büyük boy beton saksılar ile bahçenize serpiştirmelisiniz.

• Bahçe peyzajında dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta da su kaynağıdır, su kaynağının tüm bahçeye ulaşabilir şekilde dağıtımı yapılmalıdır.

• Bahçenizde küçük bir süs havuzu istediğinizde yine Baştaş beton elemanlarından destek alabilirsiniz.

• Yardımcı peyzaj elemanları olan bu parçalar sayesinde yaratıcılığın sınırlarını zorlayarak cennetten bir bölümü andıran bahçenizi inşa edebilirsiniz.


Patikalı Yeşil Bir Yol


Peyzaj için dikkat edilmesi gerekenler var, evet bunları kolaylıkla sıralayabiliyoruz. Peki, hayallerimiz nasıl gerçeğe dönüştürebiliriz? Patikalı bir yoldan ve yeşillikler içinden eve ulaşmak bir hayalden daha fazlası olmalı. Burada karo yer döşeme elemanlarının desteğini arkanıza almalısınız.


İlgili Link: Eğimli Arazide Peyzaj Tasarımı Nasıl Yapılır

Hayalleriniz Baştaş ile Gerçek Olsun


Hayal ettiğiniz cennet bahçesini gerek eviniz, gerek iş yeriniz için birlikte inşa edebiliriz. Uzun yıllar güvenle kullanabileceğiniz ve size hareket özgürlüğü de sağlayan beton elemanları ve kent park malzemeleri ile yapacağınız tek şey konumlandırmak ve hayalinizin gerçeğe dönüşmesini seyretmek olacak!


Yeşil rengi psikolojinin de ispat ettiği verilerle, insana huzur ve dinginlik katan bir renktir. Rengin muhtevasında bulunan doğal huzur ise, doğanın ta kendisinde mevcut bir halde bizlere sunulmaktadır.