Şık Görünümlü 10 Oturma Bankı

Şık Görünümlü 10 Oturma Bankı

Peyzaj alanları söz konusu olunca park ve bahçeler öncelikli olmaktadır. Kişiler geçirdikleri günün stresini yürüyüş yaparak atarken, sonrasında dinlenme ihtiyacı duyabilir. Elbette ki bu ihtiyaç söz konusu olunca göze hitap eden bank seçenekleri psikoloji açısından önemlidir. Tam bu noktada şık görünümlü 10 oturma bankı aşağıdaki gibi olmaktadır.

  • Döküm ayak
  • Ahşap koltuk
  • Ağaç altı bank
  • Köşeli bank ve masa
  • Dairesel oturma bankı
  • Çiçekli oturma bankı
  • Lazer kesim ayak
  • Boru döküm ayak
  • Dekoratif oturma bankı
  • Ferforje ayak oturma bankı

Döküm Ayak  

Döküm ayak oturma bankı park ve bahçelerde en sık karşılaşılan modellerdir. Ayak detaylı olan bu modellerin ahşabı tercihe göre sunulur. Kolay montaj ve ayak detayının şık durması ile tercih edilir.

İlgili Link: Kent Mobilyası Nasıl Olmalı

Ahşap Koltuk  

Ahşap koltuk özellikle park ve sahil kenarlarında sık kullanılır. Yapısı gereği oldukça uzun ömürlü olurken aynı zamanda konforludur. Ağırlıklı olarak kahverengi ve yeşil renk ile sunulur. Bunun yanı sıra kolay konum bulması ile tüm açık alanlarda tercih edilir.

Ağaç Altı Bank  

Ağaç altı bank oturma bankı genel olarak büyük park ve bahçelere konumlandırılır. Dış görünüş olarak şık görünümlü 10 oturma bankı içinde olduğunu söyleyebiliriz. Tam daire ve ortasında sırt yaslama alanı bulunması ile çoklu oturmaya müsaittir.

İlgili Link: Beton Plak Nedir

Köşeli Bank ve Masa 

Ahşap yapıya sahip olan köşeli bank ve masa kullanımı kalabalık gruplar tercih eder. Emprenye edilmesi ile böcek ve türevini üzerinde tutmaz. Oturma alanının köşeli bir koltuk gibi konumlandırılması ile konforludur. Tam önünde de masa sunulması ile park alanlarında piknik gibi aktivitelerde tercih edilir.

Dairesel Oturma Bankı  

Yarım daire ve geniş bir ebatla sunulan dairesel oturma bankı park ve bahçelerde sıklıkla kullanılır. Son derece şık görünmesinin yanı sıra oldukça konforludur. Sırtlık kısmı bulunmamasının yanı sıra kısa süreli dinlenmeler için idealdir. Ayak kısımlarının renkli sunulması sayesinde de alanla bütünleşir.

Çiçekli Oturma Bankı 

Çiçekli oturma bankı bilinen oturma bankları gibi olmaktadır. Sırtlık kısmının bulunmasının yanı sıra bankın her iki yanında da saksıda çiçekler bulunur. Sunulan bu özelliği ile şık görünümlü 10 oturma bankı içerisinde kendisine yer bulmaktadır. Bunun yanı sıra tercih edilen renk seçeneklerine göre park ve bahçeler ile uyum sağlar.

Lazer Kesim Ayak 

Lazer kesim ayak olması ile son derece şık durmaktadır. Ahşap yapısı ile dış alanda bulunmasının yanı sıra herhangi bir bakıma ihtiyaç durmaz. Genel olarak park ve bahçelerde en sık görülen modeldir. Fakat yapı ve duruşu sayesinde dış mekanlarla uyumludur.

Boru Döküm Ayak 

Klasik oturma banklarının yapısı olması ile ayak kısımları borudur. Emprenyeli olması ile kullanımı son derece uzundur. Farklı çeşitleri sunulması ve dayanıklı olması ile tercih edilir.

Dekoratif Oturma Bankı  

Dekoratif oturma banklarında sırtlık kısmının bulunmaz. Fakat yapı gereği oldukça estetik bir duruşa sahiptir. Ayak kısımlarının demir döküm olması ile park ve bahçe alanlarında kullanımı konforludur.

Ferforje Ayak Oturma Bankı  

Oturma bankları arasında en şık olan ferforje ayak oturma bankı, şık görünümlü 10 oturma bankı içerisindedir. Ayak ve kol dayama yerlerinin ferforje olarak sunulması ile dış alanlarda son derece estetik durur.

Şık görünümlü 10 oturma bankı seçenekleri bu şekilde olmaktadır. Bu oturma bankları arasında ise ferforje, çiçekli ve ağaç altı seçenekleri en şık modelleri olmaktadır.