Sokak ve Bahçeler Daha Modern Hale Geliyor

Sokak ve Bahçeler Daha Modern Hale Geliyor

Yaşadığımız şehirler tarih boyunca ekonomik, siyasal ve kültürel değişimlerin en net etkilerini gördüğümüz yerlerdir. Teknoloji, tasarım ve yenilikler ile birlikte toplumların bu etkileri ve yenilikleri yaşadıkları kentlere aktarma istekleri her dönemin yaşayış tarzını bizlere kadar taşımıştır. İnsanlar özellikle modern gözüken, bakımı az olan, dayanıklı ve sürdürülebilir malzemeleri tercih etmiştir. Günümüzde de sokak ve bahçelerin daha modern hale gelmesi sürecinde aynı özellikler gözetilmektedir. Yaşam alanlarımızın modernleşmesinde kent mobilyaları önemli bir yere sahiptir.
Modern Dekorasyonda Beton Kullanımı


Tüm dünya çapında en sık kullanılan yapı malzemesi betondur. Bakımı az, dayanıklı ve sürdürülebilir bir malzeme olmakla öne çıkar. Yapı malzemesi olarak kullanılmasının yanı sıra dekorasyonda beton kullanımı günümüzde oldukça yaygındır. Özellikle dış çevrede kullanılan beton elemanları zemin kaplama ürünleri sokak ve bahçeleri daha modern hale getirmek amaçlı kullanılır. Beton yapımı kent mobilyaları da hayatımızı kolaylaştırırken modern bir hale girmesine de yaramaktadır. Parke, bordür ve plak olmak üzere üç çeşit beton elemanı bulunmaktadır. Bu üç çeşit ürün kendi aralarında çeşitlendirilebilir. Örneğin; plak modeli beton ve kumlamalı plak; bordür modeli beton, ağaç ve geçmeli bordür; parke modeli ise düz, kilit, kumlamalı, petek, damla ve prizma parke olarak çeşitlendirilebilir. Beton elemanları arasında en sık kullanılan çeşit parke modelidir. Petek ve düz parke modellerinin tercihi ile birlikte sokak ve bahçeler daha modern hale geliyor.


İlgili Link: Çim Taşı Nedir

Karoların Dış Dekorasyona Etkisi


Zemin uygulamalarında en çok kullanılan beton kaplama ürün karolardır. Çok sayıda karo çeşidi ve kullanım alanları bulunmaktadır. Karo çeşitleri arasında granit, mozaik, wash beton ve uyarıcı-yönlendirici karolar bulunmaktadır. Kapalı ortamlarda granit karolar tercih edilirken mozaik karolar dış ortamlarda tercih edilir. Görme engelli bireyler için pek çok kaldırımda gerekli olan ve kullanılan karo türü ise uyarıcı-yönlendirici karolardır. Karo taşları üzerinde bulunan ağırlığı eşit bir şekilde dağıtarak zeminin hasar almasını engeller. Bu özellikleri ile bize uzun süre dayanan estetik ve bir o kadar da modern bir zemin sunar. Dayanıklı ve uzun ömürlü karoları daha çok fabrika, depo, garaj ve otopark zeminlerinde görmemiz mümkündür. Sokak ve bahçelerde daha modern bir görünüm elde etmek için granit ve mozaik karolar tercih edilmektedir. Tercihe göre renk seçenekleri mevcuttur.


İlgili Link: Parke Taşı Fiyatları

Kent Mobilyalarının Faydaları


İnsanların yaşadığı her yerde kent mobilyaları olmazsa olmazdır. İhtiyaca uygun modern kent mobilyaları ile şehre estetik bir hava katılır. Çiçeklik, bank, çöp kutusu, sınır elemanları ve masalar kentsel mobilya kategorisine girer. Özel tasarım çiçeklik kent mobilyalarını şehrin neredeyse her sokak, bina ve bahçesinde görmek mümkün. İnsanların sosyalleşmesi ve şehrin keyfini çıkarması için kent mobilyaları arasından masa ve bankların kullanımı çoğu sokak ve bahçelerin daha modern hale gelmesinde en çok tercih edilen ürünlerdendir. Önemsiz gibi gözüken fakat modernlikte en önemli detaylardan biri olan çöp kovalarının kullanımı da sokak ve bahçelerin hem hijyen hem de estetik yönden gelişmesinde yardımcı olurlar.


Yaşadığımız şehirler tarih boyunca ekonomik, siyasal ve kültürel değişimlerin en net etkilerini gördüğümüz yerlerdir.
Bu kategorimizi göz atabilirsiniz : Beton Plak